” Attım Tuttu” kehanetleri.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bugün  bir haberde, ünlü bir Astroloğun kehanetlerini okudum. Baktım çokta zor değilmiş, tabi ben de kehanetlerimi siraladim.??

1– 2018’de 3. Dünya Savaşı çıkmayacak ama 3. Dünya Savaşı’ndan çok daha beter terör eylemlerine tanık olacağız. Demiş;

Dünyayı kasıp kavuran bir terör olayı var. Boko Haram, Leşker-i Tayyibe, FARC, El Kaide, Taliban, IRA, ISIS gibi örgütler yok edilmedikçe maalesef katliamlarına devam edeceklerdir. Bunu bilmek için kahin olmaya gerek var mı?

2— Devlet hayalleri yerle yeksan olan IŞİD‘in yalnız kurt hücreleri, Avrupa başkentlerinde araçlarla daha önce eşi benzeri görülmemiş katliamlar yapacak. Dikkat et, terör saldırısı değil bilhassa katliam sözcüğünü seçtim. Demiş;

Işid’in yıllık ortalama olarak 2 milyar dolarlık gelire sahip. Maalesef güçlü  bir örgüt, dolayısıyla da yok etmek bir hayli zor.Türkiye olmak üzere birçok ülkede gerçekleştirdiği terör saldırıları son zamanlarda gündemden düşmüyor. Tabi dünyada   var olduğu sürece  kanlı eylemlerini sürdürmeye devam edecektir üzülerek belirtiyorum.

3— Dünya ekonomilerindeki med-cezir büyük markaları da vuracak. Başta büyük şirketler olmak üzere bildiğimiz bir çok marka oldukça sıkıntılı günler yaşayacak. Ama özellikle dev bir şirketin iflası hepimizi hayrete düşürecek.Demiş;

1-Lehman Brothers
İflas Tarihi: 09/15/2008 Varlıklar: 691.000.000.000 $

2- Washington Mutual
İflas Tarihi: 09/26/2008 Varlıklar: 327.900.000.000 $

3-WorldCom
İflas Tarihi: 07/21/2002 Varlıklar: 103.900.000.000 $

Daha önceki yıllarda  iflas eden ve dünyayı hayrete düşüren milyon dolarlık ciroya sahip şirketlere bir kaç örnek verdim.

Türkiye’  de ve diğer ülkelerde  de durum çok farklı değil. Küresel krizin boyutu buna yön verecektir Bir çok yeni şirketlerin yıldızının parladığı gibi bir çok dev şirketler ve markalarda batıyor. Batmaya da devam edecektir ne yazık ki.

4– Küresel ısınma en az terör kadar can alacak; ısınma yüzünden kopan buzul parçaları nedeniyle güneydeki sahil kentlerinde taşkınlar ve su baskınları görülecek.

Uzmanlar küresel ısınmanın önümüzdeki yıllarda görülecek sebep olacağı  tehlikelerden  bazılarını şu şekilde sıralıyor;

Küresel ısınma her şeyi etkilediği gibi insan ve diğer canlıların hayatlarını olumsuz yönde etkileyecek.
Küresel ısınma, kalp, solunum yolu hastalıkları, bulaşıcı, alerjik hastalıklar gibi bir çok hastalıklara neden olacak.
Kuraklık, seller, fırtınalar gibi hava olayları ve afetler insanlarda psikolojik rahatsızlıklara yok açacak.
Tatlı su kaynaklarındaki azalma ve sıcaklığın artması, kolera tipi hastalıkları artıracak ve yaygınlaştıracak.
Sıcaklıkla birlikte tarım bitkilerinde görülen hastalıklarda artışlar olacak.Bunlar sadece bir kaç örnek. Yazmaya devam edersek eğer sanıyorum eriyen buzulların sebep olacağı felaketleri tahmin etmek o kadar da zor değil. Yani kahin olmaya gerek yok. Tema vakfının çağrılarını duyalım ve biraz duyarlı olalım yeter.

5— Hayvan hakları ve kadına şiddet konusunda beklenen yeni yasal düzenlenmeler bu sene yapılacak. 

Yapılması gerek bir şey de  bu zaten. Bilimsel araştırmalara göre Türkiye’de her iki kadından biri eşinden veya birlikte yaşadığı erkekten şiddet görüyor. Türkiye İstatistik Kurumu’na göre ise ortalama 10 kadından dördü erkek şiddetine maruz kalıyor. Bunların neredeyse yarısı ölümle sonuçlanıyor.Son zamanlarda ise hayvanlara yapılan işkencelerde nasıl bir artış olduğunu söylemeye gerek yok. Elbette ki bu konu ile ilgili bir düzenleme yapılacaktır. Devletimiz bu konuya el atacaktır.

6– Yine birçok ünlü ismin intiharına tanık olacağız 2018’de.

Yakın zamanda Robin Williams’ın intiharıve farklı zamanlarda ; Amerikalı yönetmen Tony Scott, Ağır Roman filminin senaristi  Metin Kaçan,Marlyn Monroe,Kurt Cobain,Virginia Woolf,Ernest Hemingway,  intihar edenlerden bazıları .Ünlülerin”Kalabalıklar içindeki yalnızlık” olarak nitelendirdiği intihar olayları yaşanmaya devam edecektir şüphesiz.Keşke yaşanmasa.

7– Değişik türlerde uyuşturucular çıkacak ve bağımlılıklar inanılmaz şekilde artacak.

İnanılmaz para dönen bir sektör …Savaşlar , felaketler  buna çanak tutuyor.Tabi ki bunu ranta dönüştüren  uyuşturucu baronları durmayacaklardır.  Son zamanlarda ortaya çıkan ”Flakka” insanları zombiye dönüştüren uyuşturucu bunlara bir örnektir.

Bla bla bla …

”- Son olarak şunu söyleyeyim… Geçtiğimiz günlerde gazetede okuduğum “Cehennemin kapıları aralandı” cümlesi tüylerimi diken diken etti; çünkü korkarım 2018 bildiğimiz tarihin en büyük trajedilerine sahne olacak ve maalesef onu takip eden yıllarda da daha kötüleri gelecek. 2018 tarih kitaplarına insanlığın en büyük kaosunun başladığı yıl olarak geçecek.”

Diyen Kahin’e  sesleniyorum.

Yok daha neler …Bu haberi okuyunca şiştim resmen. İnsanları kaosa sürüklemek mi istiyorsun? Ha bahsettiğin o kaosu yaratmaya çalışıyorsan orada duracaksın!

Tövbe de …

2018 senesi Türkiye için kesinlikle daha iyi bir yıl olacak diyorum.Çünkü buna inanmak ve bunun için elimden geleni yapmak istiyorum.

Kartları dizip ” A  kartlar ne diyorlar”diye bakıp ahkam kesmek yerine, Ç

çalışıyorum, çabalıyorum, ülkem için , daha iyi bir Türkiye için ter döküyorum…Sahi sen ne iş yapıyorsun?

Kahin değilim öyle ahkam kesemeyeceğim ama ordan- burdan okuyup, olasılık hesabı yapıp söylenecek  çok söz var elbette ama bunun adı ”kehanet ” olmamalı. Attım tuttu olmalı haşa  geleceği ancak ve ancak Allahu Teala bilir.

Ayet – “De ki: ‘Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah’tan başka bilen yoktur.” (Neml, 27/65)

Hadis– “Kim bir kâhine gider, dediklerini doğrularsa; şüphesiz ki Muhammed’e indirilmiş olanı inkâr etmiş olur.” (Ebû Dâvûd, Tıb, hadis no: 3904).

Çokbilmiş

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Üretmek; Zannediyorum bazı insanların hamurunda olan bir şey. Hani şu hep bir işle meşgul olan tipler var ya, hah ! tam da onlardan bahsediyorum. Kendimi bildim bileli, çamurdan oyuncak yapmayla başlayan hikayem de hep bir şeyler üretmek istemişimdir. Yahut içimden gelen bu duygusal baskılara karşı koyamamışımdır. İlham perilerim uçuşmaya başladı mı yüreğimde, çamur olsun ve yahut kalem ... hemen bir şeyler karalamaya çizmeye başlamışımdır. Okumayı, yazmayı, çizmeyi, bir şeyleri değiştirmeyi, dönüştürmeyi seviyorum. Ürettiklerim ile büyüyen serpilen ruhum bazen de tedavi edilen ruhum. İlham perilerim ise; beni etkileyen bir yağmur damlası ya da mühim bir mesele... adı her neyse bu blog yolculuğuna çıkmama sebeptir. Okumadan olmaz, okuyup da hayalini kurmamak, hayalleri bir bedene büründürmeden hiç olmaz. Benim hayallerimin bedenleri çizimlerim, karikatürlerim, satır aralarında gizlediğim naktalarım, virgüllerim ... Efendim;İnsanoğlu müthiş yeteneklerle, becerilerle donatılmıştır. İş kendini bulmakta ve yahut önce aramakta. Ben bloğuma başlarken kültür-sanat, sağlık güzellik, yazı, çizim diye başlasam da, bilin ki bu kendimi arayışımdandır. İlerleyen zamanlarda da kendimi bulacağımı ümit ediyorum. Bu nedenle Çokbilmiş Tıflıgül adıyla yazacağım Not: Tıflıgül : Gül tomurcuğu.

Bir Yorum Bırakın