Çarşamba, Temmuz 6

Cildi Yumuşatan, Besleyen ve Canlandıran Maske

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Malzemeler: Olgun bir avokadonun dörtte biri

                     Bir  yumurta akının yarısı

                     Yarım yemek kaşığı limon suyu

                    Yarım yemek kaşığı bal

Tüm malzemeyi cam bir kasede iyice karıştırın. Çok cıvık olmaması lazım . Eğer çok cıvık gelirse size içine biraz daha avokado ekleyin.

Temiz ve kurulanmış cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Yaklaşık bir 10 ya da 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

(Ayda bir kere bu maskeyi uygulamanız yeterli olacaktır.)

Avokado içerisindeki A,D,E vitaminleri ile cildi beslerken yumuşacık yapan bir etkiye sahiptir.

Yumurta Beyazı gözenekleri sıkılaştırır ve pürüzsüz görünmesini sağlar

Limon cildi besler, arındırır ve parlatır.

Bal ise cilde canlılık verir.

 

Çokbilmiş Tıflıgül 🙂

 

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Üretmek; Zannediyorum bazı insanların hamurunda olan bir şey. Hani şu hep bir işle meşgul olan tipler var ya, hah ! tam da onlardan bahsediyorum. Kendimi bildim bileli, çamurdan oyuncak yapmayla başlayan hikayem de hep bir şeyler üretmek istemişimdir. Yahut içimden gelen bu duygusal baskılara karşı koyamamışımdır. İlham perilerim uçuşmaya başladı mı yüreğimde, çamur olsun ve yahut kalem ... hemen bir şeyler karalamaya çizmeye başlamışımdır. Okumayı, yazmayı, çizmeyi, bir şeyleri değiştirmeyi, dönüştürmeyi seviyorum. Ürettiklerim ile büyüyen serpilen ruhum bazen de tedavi edilen ruhum. İlham perilerim ise; beni etkileyen bir yağmur damlası ya da mühim bir mesele... adı her neyse bu blog yolculuğuna çıkmama sebeptir. Okumadan olmaz, okuyup da hayalini kurmamak, hayalleri bir bedene büründürmeden hiç olmaz. Benim hayallerimin bedenleri çizimlerim, karikatürlerim, satır aralarında gizlediğim naktalarım, virgüllerim ... Efendim;İnsanoğlu müthiş yeteneklerle, becerilerle donatılmıştır. İş kendini bulmakta ve yahut önce aramakta. Ben bloğuma başlarken kültür-sanat, sağlık güzellik, yazı, çizim diye başlasam da, bilin ki bu kendimi arayışımdandır. İlerleyen zamanlarda da kendimi bulacağımı ümit ediyorum. Bu nedenle Çokbilmiş Tıflıgül adıyla yazacağım Not: Tıflıgül : Gül tomurcuğu.

Bir Yorum Bırakın