Çarşamba, Temmuz 6

Kepek giderici Harika Bir Maske

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

KEPEKSİZ SAÇLAR

Kepek  neredeyse hen insanda dönem dönem oluşan bir sorundur ve bu sorun insanın kendisini güvensiz hissetmesine ve gergin olmasına sebep olmaktadır.

Kepek ;çeşitli nedenlerden dolayı saç derisinin  neminin ve doğal dengesinin bozulmasıyla,   saç diplerinde oluşan  pul pul dökülmeler oluşur.  Aslında dökülen bu parçacıklar ölü saç derimizdir. Bundan kurtulmak için saç derisinin doğal nemini ve dengesini geri kazandırmak gerekir.Bu sanıldığı gibi zor bir işlem değildir. Tonlarca para vererek özel şampuanlar almanıza da gerek yok.

 Denemediğim şampuan kalmadı diyenler için doğal çözüm aşağıda.

Malzemeler: 2 yemek kaşığı limon suyu

                     2 yemek kaşığı zeytinyağı 

                    2 yemek kaşığı su

 Hazırlama ve uygulama: Tüm malzemeleri bir kase içinde iyice karıştırın.Saçlarınızın diplerine yedirerek uygulayın.Üzerine bir poşet geçirin. Isıttığınız nemli havluyu üzerine sarın ve en az 20- 30 dakika bekletin.  Sonra şampuan ile yıkayıp ılık su ile durulayın.  Haftada bir kere uygulayacağınız bu basit bakım ile hem kepeklerinizden kurtulacak hem de sağlıklı daha parlak saçlara sahip olacaksınız.

Çokbilmiş Tıflıgül 🙂

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Üretmek; Zannediyorum bazı insanların hamurunda olan bir şey. Hani şu hep bir işle meşgul olan tipler var ya, hah ! tam da onlardan bahsediyorum. Kendimi bildim bileli, çamurdan oyuncak yapmayla başlayan hikayem de hep bir şeyler üretmek istemişimdir. Yahut içimden gelen bu duygusal baskılara karşı koyamamışımdır. İlham perilerim uçuşmaya başladı mı yüreğimde, çamur olsun ve yahut kalem ... hemen bir şeyler karalamaya çizmeye başlamışımdır. Okumayı, yazmayı, çizmeyi, bir şeyleri değiştirmeyi, dönüştürmeyi seviyorum. Ürettiklerim ile büyüyen serpilen ruhum bazen de tedavi edilen ruhum. İlham perilerim ise; beni etkileyen bir yağmur damlası ya da mühim bir mesele... adı her neyse bu blog yolculuğuna çıkmama sebeptir. Okumadan olmaz, okuyup da hayalini kurmamak, hayalleri bir bedene büründürmeden hiç olmaz. Benim hayallerimin bedenleri çizimlerim, karikatürlerim, satır aralarında gizlediğim naktalarım, virgüllerim ... Efendim;İnsanoğlu müthiş yeteneklerle, becerilerle donatılmıştır. İş kendini bulmakta ve yahut önce aramakta. Ben bloğuma başlarken kültür-sanat, sağlık güzellik, yazı, çizim diye başlasam da, bilin ki bu kendimi arayışımdandır. İlerleyen zamanlarda da kendimi bulacağımı ümit ediyorum. Bu nedenle Çokbilmiş Tıflıgül adıyla yazacağım Not: Tıflıgül : Gül tomurcuğu.

Bir Yorum Bırakın