Çarşamba, Temmuz 6

Kırışık Önleyici Bakım Maskesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sevgili okurlarım ,

Bayanların hiç duymak istemediği laflardır; Yaşlanmak, kırışıklık…

Yaşlanmak kaçınılmaz, bunun önüne geçemeyiz ancak 40 ‘lı yaşlarda olup hala 20 yaşlarda görünen bir çok insan tanıdığınıza eminim. Bunun genlerle alakası olduğu kadar bakımla da alakası var. Misal genlerin ne kadar sağlam olursa olsun ; sağlıksız beslenme, zararlı alışkanlıklar, düzensiz uyku … gibi faktörlerden uzakta durmadığınız sürece yukarıda yazdığımın tam aksine henüz 20 li yaşlardayken 30 üzeri göstermeniz kaçınılmaz olacaktır.

Öncelikle yapmanız gereken sağlıklı beslenmek olmalı. Vücut içten doğru beslenmediği sürece , dışarıdan takviye yeterince fayda etmez.

Altın Kurallar: Sağlıklı beslenme, spor( en azından  düzenli yürüyüş) bol su içmek,  stresten uzak durmak ve tabi ki kaliteli ve düzenli uyku… Bununla birlikte bir çok insanın denediği   ve memnun kaldığı bir bakım maskesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Kırışık önleyici bakım maskesi. 

 Malzemeler: 1-2 yemek kaşığı yeşil çay 2-Bir tutam zerdeçal 3-Yarım çay kaşığı limon suyu

Hazırlama ve uygulama:  Malzemeleri cam bir kaseye koyup karıştırıyoruz. Yüzümüzü iyice temizleyip kuruttuktan sonra , parmak uçlarımızla yedirerek sürüyoruz.Dilerseniz bir pamuk yardımıyla da sürebilirsiniz. 10 dakika bekletiyoruz ve soğuk suyla yüzümüzü yıkıyoruz. İşte bu kadar. Haftada bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Farkı göreceksiniz.

Çokbilmiş.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Üretmek; Zannediyorum bazı insanların hamurunda olan bir şey. Hani şu hep bir işle meşgul olan tipler var ya, hah ! tam da onlardan bahsediyorum. Kendimi bildim bileli, çamurdan oyuncak yapmayla başlayan hikayem de hep bir şeyler üretmek istemişimdir. Yahut içimden gelen bu duygusal baskılara karşı koyamamışımdır. İlham perilerim uçuşmaya başladı mı yüreğimde, çamur olsun ve yahut kalem ... hemen bir şeyler karalamaya çizmeye başlamışımdır. Okumayı, yazmayı, çizmeyi, bir şeyleri değiştirmeyi, dönüştürmeyi seviyorum. Ürettiklerim ile büyüyen serpilen ruhum bazen de tedavi edilen ruhum. İlham perilerim ise; beni etkileyen bir yağmur damlası ya da mühim bir mesele... adı her neyse bu blog yolculuğuna çıkmama sebeptir. Okumadan olmaz, okuyup da hayalini kurmamak, hayalleri bir bedene büründürmeden hiç olmaz. Benim hayallerimin bedenleri çizimlerim, karikatürlerim, satır aralarında gizlediğim naktalarım, virgüllerim ... Efendim;İnsanoğlu müthiş yeteneklerle, becerilerle donatılmıştır. İş kendini bulmakta ve yahut önce aramakta. Ben bloğuma başlarken kültür-sanat, sağlık güzellik, yazı, çizim diye başlasam da, bilin ki bu kendimi arayışımdandır. İlerleyen zamanlarda da kendimi bulacağımı ümit ediyorum. Bu nedenle Çokbilmiş Tıflıgül adıyla yazacağım Not: Tıflıgül : Gül tomurcuğu.

Bir Yorum Bırakın