Perşembe, Mayıs 26

Kirpiklerinizi uzatmak için 8 doğal förmül

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ateşten ve köpükten sıyırp ellerimi,

mekanımı gülistan eyleyendir gözlerin.

İsyanıyla ihtiras ve gerilim yaşayan,

Kabil’in ruhunu kan eyleyendir gözlerin.

Vuslat aşkını Leyla düşürmedi çöllere,

arzı Mecnun’a hicran eyleyendir gözlerin.

Gözlerinde başladı tarihin macerası,

Adem’i Havva’ya, ram eyleyendir gözlerin.

Kerem dağlar ardında aradı gözlerini,

Kamber’i bile viran eyleyendir gözleri.

Ferhat dağları deldi yolunu bulmak için,

sevmeyenleri giryan eyleyendir gözlerin.

Suların emzirdiği muamma bir çocuğu,

yedi iklime hakan eyleyendir gözlerin.  (  Nurullah Genç)

Merdüm-i dideme bilmem ne füsûn etti felek
Giryemi kıldı hûn eşkimi füzûn etti felek
Şîrler pençe-i kahrımdan olurken lerzân
Beni bir gözleri âhûya zebûn etti felek  (Muhibbi:Kanuni Sultan Süleyman)

Ah o gözler; Her insanın yüreğinde bir ukte bırakan gözler, ruhun yüzde vücut bulması, sessiz haykırışlarıdır yüreğin.

O gözler ki nice şiirlere konu olmuş, kalbin en güzel yansımasıdır yeryüzünde.

Şiirler aşkı anlatmanın en kısa yoludur. Gözlerde o sözlerin en kısa hali. Adeta saniyelere hapsedilmiş  an’ı.

Sanatçılar aşkı anlatadursun, aşk bakışları,biz  uzatmadan konumuza geri dönelim.

Kadınlar hep güzel olmak ister, güzel bir yüzde de en etkili olan uzvu ise, bir çok insana göre gözleridir. Yavuz Sultan Selim’in kara gözlerine ilk görüşte vurulan ve hatta o yolda ölen cariyenin aşkını duymuşsunuzdur. Duymamışsanız blog’umda bulup okumanızı tavsiye ederim.Gözlere çekicilik ve etkileyici bir ifade katan uzun ”kirpikler’dir” elbette. Doğuştan uzun  ve gür kirpiklere sahip olmayabilirsiniz  ama günümüzde  artık bu sorun değil. Siz de aşağıda derlediğim denenmiş ve memnun kalınmış bazı doğal tariflerden faydalanarak kirpiklerinizi olduğundan daha gür,  daha  parlak ve  daha uzun bir hale getirebilirsiniz.

1- Güvendiğiniz bir markaya ait vazelini akşamları kirpikdiplerinize sürüp yatın gece boyunca kirpiklerinizi besleyecektir.

2-Yatmadan önce kirpik diplerine bir pamuk çubuğu yardımıyla sürebileceğiniz, hint yağı,E vitamini yağı,zeytinyağı, badem yağı,gül yağı, jojoba yağı,hindistan cevizi yağı, dulavrat otu yağı gibi yağlardan birini ya da karıştırarak bir kaç tanesini her gece kullanın.Ben vazelin, hindistan cevizi yağı, zeytin yağı ve E vitamini yağını dönüşümlü olarak sürüyorum.

3-Nar suyu kirpik diplerinizdeki kaşıntıyı durduracak  ve dökülmesine engel olacaktır.

4-İki damla Hint yağı ve iki damla yumurta akını karıştırıp kirpik diplerinize uygulayın. Dökülen kirpikleriniz kısa zamanda eski halini alacaktır.

5-Kaynatıp soğumaya bıraktığınız sütü , çok soğumadan yüzünüze ve kirpik diplerinize sürün, hem cildiniz nemlensin,  beslensin hem de kirpikleriniz. İçerisine bir kaç damla zeytinyağı damlatabilirsiniz.

6-Bir yemek kaşığı aloe  vera jel, bir yemek kaşığı vazelin, yarım tatlı kaşığı badem yağı,yarım tatlı kaşığı hint yağını karıştırıp her gece kirpik diplerinize uygulayın. Kirpiklerinin sadece uzamakla kalmayacak, kalınlaşıp gürleşecektir.

7-Biotin vitamininin  saçları ve kirpikleri gürleştirdiği söyleniyor, ben kullanmadım ama doktorunuza danışıp bu formülü de listenize ekleyebilirsiniz.

8-Bir çay kaşığı bala, bir çay kaşığı cam Hint yağını ekleyip kirpik diplerinize uygulamakta bir diğer formül.

Sizlere önerim bir kulak çubuğu yardımıyla bu yağları kirpik diplerinize  uygulamanız. Fazla sürerseniz hassas olan göz bölgenizde, yağ tanelerinin oluşmasına sebep olabilirsiniz.

Her gün uygulayabileceğiniz gibi iki günde bir de , kullanabilirsiniz.

Bir diğer  önerim de, bir formül değil de bir kaç formülü dönüşümlü olarak kullanmanız olacak.

Güzel kalın.

Çokbilmiş Tıflıgül.

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Üretmek; Zannediyorum bazı insanların hamurunda olan bir şey. Hani şu hep bir işle meşgul olan tipler var ya, hah ! tam da onlardan bahsediyorum. Kendimi bildim bileli, çamurdan oyuncak yapmayla başlayan hikayem de hep bir şeyler üretmek istemişimdir. Yahut içimden gelen bu duygusal baskılara karşı koyamamışımdır. İlham perilerim uçuşmaya başladı mı yüreğimde, çamur olsun ve yahut kalem ... hemen bir şeyler karalamaya çizmeye başlamışımdır. Okumayı, yazmayı, çizmeyi, bir şeyleri değiştirmeyi, dönüştürmeyi seviyorum. Ürettiklerim ile büyüyen serpilen ruhum bazen de tedavi edilen ruhum. İlham perilerim ise; beni etkileyen bir yağmur damlası ya da mühim bir mesele... adı her neyse bu blog yolculuğuna çıkmama sebeptir. Okumadan olmaz, okuyup da hayalini kurmamak, hayalleri bir bedene büründürmeden hiç olmaz. Benim hayallerimin bedenleri çizimlerim, karikatürlerim, satır aralarında gizlediğim naktalarım, virgüllerim ... Efendim;İnsanoğlu müthiş yeteneklerle, becerilerle donatılmıştır. İş kendini bulmakta ve yahut önce aramakta. Ben bloğuma başlarken kültür-sanat, sağlık güzellik, yazı, çizim diye başlasam da, bilin ki bu kendimi arayışımdandır. İlerleyen zamanlarda da kendimi bulacağımı ümit ediyorum. Bu nedenle Çokbilmiş Tıflıgül adıyla yazacağım Not: Tıflıgül : Gül tomurcuğu.

Bir Yorum Bırakın