Çarşamba, Temmuz 6

Sivilceleri Önleyen Limon Maskesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

SAĞLIKLI VE GÜZEL  CİLT TARİFLERİ 

Hemen hemen her insanın bir dönemde olsa baş etmek zorunda kaldığı sivilceler. Aslında onlardan kurtulmak yetmez, onların oluşmasını engellemek gerekir. Bunun için bizzat denemiş olduğum, ev yapımı ucuz, kolay ve etkili maske tarifimi vereceğim.

Malzemeler : Taze sıkılmış yarım limon suyu

                         Bir yemek kaşığı toz şeker    

  Sivilcelerin oluşumunu engellemek, sadece bu iki malzemeyle mümkün. Malzemeleri cam bir kasede iyice karıştırın. Temiz ve kuru cildinize, dairesel hareketlerle yedirerek sürün. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika bekletin. Önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın. 

    Haftada bir ya da iki kez uygulayabileceğiniz bu maskeyi ekseriyette akşamları uygulayın ki güneşe maruz kalmamış olursunuz. Aksi takdirde limonlu cilt bakım maskesini uyguladıktan sonra güneşe çıkarsanız, cildiniz hassas olduğundan leke oluşabilir ya da kızarabilir. Buna kesinlikle önem vermenizi tavsiye ediyorum. 

Sivilcesiz bir cilt sizi bekliyor…

Çokbilmiş

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Üretmek; Zannediyorum bazı insanların hamurunda olan bir şey. Hani şu hep bir işle meşgul olan tipler var ya, hah ! tam da onlardan bahsediyorum. Kendimi bildim bileli, çamurdan oyuncak yapmayla başlayan hikayem de hep bir şeyler üretmek istemişimdir. Yahut içimden gelen bu duygusal baskılara karşı koyamamışımdır. İlham perilerim uçuşmaya başladı mı yüreğimde, çamur olsun ve yahut kalem ... hemen bir şeyler karalamaya çizmeye başlamışımdır. Okumayı, yazmayı, çizmeyi, bir şeyleri değiştirmeyi, dönüştürmeyi seviyorum. Ürettiklerim ile büyüyen serpilen ruhum bazen de tedavi edilen ruhum. İlham perilerim ise; beni etkileyen bir yağmur damlası ya da mühim bir mesele... adı her neyse bu blog yolculuğuna çıkmama sebeptir. Okumadan olmaz, okuyup da hayalini kurmamak, hayalleri bir bedene büründürmeden hiç olmaz. Benim hayallerimin bedenleri çizimlerim, karikatürlerim, satır aralarında gizlediğim naktalarım, virgüllerim ... Efendim;İnsanoğlu müthiş yeteneklerle, becerilerle donatılmıştır. İş kendini bulmakta ve yahut önce aramakta. Ben bloğuma başlarken kültür-sanat, sağlık güzellik, yazı, çizim diye başlasam da, bilin ki bu kendimi arayışımdandır. İlerleyen zamanlarda da kendimi bulacağımı ümit ediyorum. Bu nedenle Çokbilmiş Tıflıgül adıyla yazacağım Not: Tıflıgül : Gül tomurcuğu.

Bir Yorum Bırakın