Çarşamba, Temmuz 6

Siyah Noktaları Yok Eden Limon Maskesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Siyah noktalarda şikayetçi olanların kolayca uygulayabileceği bir maske tarifi vereceğim. Sadece yoğurt (mümkünse ev yoğurdu) ve  taze sıkılmış limon suyu ile yapabileceğiniz etkili bir tarif. 

     Malzemeler:Bir kase yoğurt 

              Bir limon suyu

Yapılışı ve uygulanışı: Yoğurdu  cam bir kasede hafifçe çırpıp üzerine limon suyunu ekliyoruz. Bir iki kere karıştırdıktan sonra göz kenarları hariç tüm yüzümüze dairesel hareketlerle yediriyoruz. Yaklaşık bir 10 ya da 15 dakika sonra cildinizin gerildiğini hissedince , önce ılık sonra soğuk suyla yıkıyoruz.

    Haftada bir ya da iki kere uygulayabileceğiniz bu maskenin sonuçlarına inanamayacaksınız.

Çokbilmiş Tıflıgül

 

 

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Üretmek; Zannediyorum bazı insanların hamurunda olan bir şey. Hani şu hep bir işle meşgul olan tipler var ya, hah ! tam da onlardan bahsediyorum. Kendimi bildim bileli, çamurdan oyuncak yapmayla başlayan hikayem de hep bir şeyler üretmek istemişimdir. Yahut içimden gelen bu duygusal baskılara karşı koyamamışımdır. İlham perilerim uçuşmaya başladı mı yüreğimde, çamur olsun ve yahut kalem ... hemen bir şeyler karalamaya çizmeye başlamışımdır. Okumayı, yazmayı, çizmeyi, bir şeyleri değiştirmeyi, dönüştürmeyi seviyorum. Ürettiklerim ile büyüyen serpilen ruhum bazen de tedavi edilen ruhum. İlham perilerim ise; beni etkileyen bir yağmur damlası ya da mühim bir mesele... adı her neyse bu blog yolculuğuna çıkmama sebeptir. Okumadan olmaz, okuyup da hayalini kurmamak, hayalleri bir bedene büründürmeden hiç olmaz. Benim hayallerimin bedenleri çizimlerim, karikatürlerim, satır aralarında gizlediğim naktalarım, virgüllerim ... Efendim;İnsanoğlu müthiş yeteneklerle, becerilerle donatılmıştır. İş kendini bulmakta ve yahut önce aramakta. Ben bloğuma başlarken kültür-sanat, sağlık güzellik, yazı, çizim diye başlasam da, bilin ki bu kendimi arayışımdandır. İlerleyen zamanlarda da kendimi bulacağımı ümit ediyorum. Bu nedenle Çokbilmiş Tıflıgül adıyla yazacağım Not: Tıflıgül : Gül tomurcuğu.

Bir Yorum Bırakın