Çarşamba, Temmuz 6

Ne Hediye Yapsam !

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

HE Dİ YE!

-Arkadaşım ev almış, oturmaya bekliyor. Ne  hediye alsam acaba?

-Bu doğum günleri bitmedi gitti, şimdi hediye almam lazım. Hiç beceremem hediye seçmeyi.

-Bebek görmeye gideceğiz, özel bir şey olsun istiyorum ama, aklıma bir şey gelmiyor. Ne alınır ki?

diye sorular sorular…

Şöyle bir şey diyebilirsiniz mesela ” Ya tatlım en güzel hediye benim, geldim ya yeter”.Bir de  sırıtırsanız tam olur.

2. ”Sana hediye alacaktım ama baktım her şeyin var”.Gülücük

3.” Şimdi geldim hediyemi daha sonra getireceğim, nasılsa unutur gider… Boş ver”. Ay bu çok iğrenç oldu.

Ee mazeret mi yok… Demeyin, en güzel hediyenizi yapın verin

…Bu bölümde kendinize, ailenize, arkadaşlarınıza ev ve işyerlerinde kullanılabilecek ucuz ama kaliteli hediyeler yapmayı anlatacağım.

Ay hiç beceremem dediğinizi duyar gibiyim. Önce  bir eneyin sonra karar verin.

Efendim internet büyük bir dünya. Neye ulaşmak isterseniz elinizin altında. Bilgiye ulaşmak çok kolay. Yeter ki siz isteyin. Kendinize güvenin. İnanın yapabileceklerinize siz de şaşıracaksınız.

Böylelikle sizleri büyük bir dertten kurtaracağım evelallah.

Evinizin duvarlarına asabileceğiniz şık, tatlı, minik bir kuru boya çalışmasıyla başlayalım.

Anneler; çocuklarınızla hafta sonu yapacağınız bir etkinlik

Öğretmenler, her yaştan öğrencilerinize yaptırabileceğiniz bir çalışma.

Genç kızlar odanızın havasını değiştirme zamanı.

Sıkılan ev hanımları bu sizin için.

Malzemelerimiz fotoğrafta göründüğü gibi.

1-Bir renksiz çıktı. Ben kelebek seçtim sizler istediğiniz nesneyi seçebilirsiniz.

2-Sarı kopya kağıdı.(Çizgileri kolayca kapatabilmek için sarı renk daha uygundur.)

3-Kurşun kalem.

4-Kuru boya, keçeli boya, renkli tükenmez kalemler.( İlk etapta kuru boyaları tercih etmenizi öneririm,Hata yaptığınızda silip düzeltme şansınız olsun.Bu çalışmalarda kuru boyalar kullanılmıştır.

5- Resim kağıdı. Açık renkli fon kartonlarını da kullanabilirsiniz.

YAPILIŞI: Resim kağıdını masanıza yerleştirin. Tam ortaya gelecek şekilde karbon kağıdını.( Karbon kağıdını ters koymayın sakın. Kalemin ucuyla deneyin alta geçiyorsa doğru yerleştirdiniz demektir.Onun üzerine çizeceğimiz resmi koyuyoruz ve tüm çizgilerinden geçerek çiziyoruz.

Kağıdı kaldırdığımızda resmi kopya kağıdı yardımıyla deftere çizmiş oluyoruz. Eğer az da olsa çizim yeteneğiniz varsa, karşınıza koyduğunuz bir nesneyi çizebilir onu bu çalışmada kullanabilirsiniz.

Nesnemiz hazır. İçine özgün renklerle istediğiniz şekilleri minik minik çizip boyayabilirsiniz. Çizgiler , şekiller,rakamlar, yazılar, resimler…aklınıza gelecek her şey…Önce minik bir kağıda minik denemeler yapabilirsiniz.Sizin için bir kaç örnek hazırladım.

Küçük boşluklar bırakmamaya özen gösterin.

Sıra geldi resmimizi çerçevelemeye. Ama önce nereye asacaksanız ona karar verip.Uygun renkte bir fon kartonuna yapıştırıp öyle çerçeveletin.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Tıflıgül.

 

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Üretmek; Zannediyorum bazı insanların hamurunda olan bir şey. Hani şu hep bir işle meşgul olan tipler var ya, hah ! tam da onlardan bahsediyorum. Kendimi bildim bileli, çamurdan oyuncak yapmayla başlayan hikayem de hep bir şeyler üretmek istemişimdir. Yahut içimden gelen bu duygusal baskılara karşı koyamamışımdır. İlham perilerim uçuşmaya başladı mı yüreğimde, çamur olsun ve yahut kalem ... hemen bir şeyler karalamaya çizmeye başlamışımdır. Okumayı, yazmayı, çizmeyi, bir şeyleri değiştirmeyi, dönüştürmeyi seviyorum. Ürettiklerim ile büyüyen serpilen ruhum bazen de tedavi edilen ruhum. İlham perilerim ise; beni etkileyen bir yağmur damlası ya da mühim bir mesele... adı her neyse bu blog yolculuğuna çıkmama sebeptir. Okumadan olmaz, okuyup da hayalini kurmamak, hayalleri bir bedene büründürmeden hiç olmaz. Benim hayallerimin bedenleri çizimlerim, karikatürlerim, satır aralarında gizlediğim naktalarım, virgüllerim ... Efendim;İnsanoğlu müthiş yeteneklerle, becerilerle donatılmıştır. İş kendini bulmakta ve yahut önce aramakta. Ben bloğuma başlarken kültür-sanat, sağlık güzellik, yazı, çizim diye başlasam da, bilin ki bu kendimi arayışımdandır. İlerleyen zamanlarda da kendimi bulacağımı ümit ediyorum. Bu nedenle Çokbilmiş Tıflıgül adıyla yazacağım Not: Tıflıgül : Gül tomurcuğu.

Bir Yorum Bırakın