Perşembe, Temmuz 7

Mutlu Kadınların Sırrı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mutlu kadınların sırrı nedir? Kuaför salonlarından çıkmamak mı? saatlerce spor yapmak ?Pahalı kıyafetler , çeşit çeşit pırlantalar-takılar?Arabalar , Erkekler?

Kariyer?

Bunlar da insanı mutlu eder ama, karşına daha iyisi çıkana kadar 🙂

Bence; İnsanın kendini sevmesi, kendine yetmesi ve kendisini beğenmesiyle alakalıdır mutluluk. Hele bir de can dostlara sahipseniz.

Kadın kendini beğenmek için güzel olmak ister.Kadının bu kaygısı, güzel olma çabası kimse için değildir aslında. Ne erkekleri etkilemek derdindedir, ne de  başkalarını kıskandırmak… Kendini sevmek, kendini beğenmek, kendine  dost olduğunu bilmek içindir.Kendine yetmek içindir kısaca.

Başkalarından fazla bir beklentiye girmeden, kendi hayatına hakim, kendini seven ve kendiyle barışık olan insan mutludur.Bunu nasıl mı yapacaksınız?

Size bir kaç önerim var…

Bir kere iyi dostlarınızı sık sık ziyaret edin. İyi dost derken  sizi poh pohlayan tipler değildir kastım . Makyajınızı beğenmediyse’‘Hayır böyle dışarı çıkmamalısın”diyebilmeli. Ya da, ”Biraz makyaj yapmalısın bugün” Ama kırmadan. Eğri duran bir yapıyı düzeltircesine ,  narin dokunuşlarla bunu yapmalı. İncitmeden, dökmeden.İyi dostlarla kendinizi her zaman daha iyi hissedersiniz.

Kuaförden çıkınca  aynaya baktığınız gibi bakmalısınız  kendinize.

Her zaman fönlü olmalı ruhunuz, içiniz ve dışınız.

Ruhunuza fön çekmekten kastım; dostlarla salaş bir yerde oturup  sıcacık kahveyi, tarçın kokulu kurabiyelerle yudumlamaktır. Üşümektir birazda. Sıcacık sohbetlerle ısınmaktır.

Slov bir müzik, bazen de rap. rock fark etmez…Masada bir kaç çeşit kitap…

Biraz deniz, bir tutam gökyüzü, yanında yağmur damlaları isterseniz tabi şelaleler,toprak kokusu, parlayan güneş…

Dışınıza fön çekmekse; kendinize iyi bakmak, Bir doktorun hastasına baktığı itinayla kendinizle alakalı olmaktır. Sıkı diyetler, vitaminler değil anlatmak istediğim. İlacın da merhemin de kendin olmaktır.

Bir portakal suyu sabah sabah , biraz yürüyüş,ardından sıcak bir duş.Dudaklara bal maskesi, ellere limon ya da zeytinyağı.Ütülü kıyafetler, parfümler, odanızda çiçekler, başucunuzda en sevdiğiniz filmler, elinizin altında fesleğenler.

Lavanta, gül kokularını eksik etmemektir hayatından..

Ve tabi daima  gülümsemektir.Ne olursa olsun gülümsemektir. Zorla gülümsemeyle bile serotonin hormonunun salgılandığını biliyor musunuz. Ve serotonin hormonunun mutluluk verdiğini. 🙂

Göreceksiniz küçük dokunuşlarla hayat nasıl da güzelleşecek ve nasıl değişeceksiniz.

Etrafınızdan dostları, çiçek kokularını, sıcak kurabiyeleri, demli çayları, ruhunuza dokunan müzikleri eksik etmeyin.

Daima güzelliklerle kalın, güzel kalın.

(Depresif hallerinizi sonraya bırakın. Günler çuvala girmedi ya …:) başka bir gün girersiniz depresyona) dedi ve sustu.

Aşağıda sizin için eklediğim minik bakım önerilerini de uygulamayı unutmayın.

Çokbilmiş  Tıflıgül

PATATES MASKESİ. Haftada bir kaç kez ,  uygulayabileceğiniz bu maskeyi, 15 dakika kadar cildinizde bekletebilirsiniz. İster patates posası isterseniz de patates suyunu kullanabilirsiniz. Daha esnek bir cilt için maskenize biraz da limon suyu ekleyebilirsiniz. Yüz hatlarınızı daha da belirginleştirecek olan bu maske hem kolay uygulanılabilir olması hem de masrafsız olması açısından bence denemeye değer.

LİMON: Limon, cildi beyazlatma , siyah noktalardan ve akne etkilerden kurtulmanın harika bir yoludur. Limon cildi yumuşatır ve daha parlak, daha düzgün bir cilt elde edersiniz.

SALATALIK:Salatalık maskesi akne tedavisinde çok etkili bir çaredir. Salatalık ayrıca cildinizin canlılığını ve gençliğini de destekler.Salatalık dilimlerini yüzünüzde 15 ya da 20 dakika boyunca bekletebilirsiniz. Siz dinlendirici bir müzik eşliğinde bu yöntemi denerken bir yandan da cildiniz kendini yenilesin. Daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmak o kadar da zor değil. 🙂

DOMATES: Domates pek yaygın olarak kullanılmasa da cildinize uygulayacağınız domates dilimleri ile yorgun ve matlaşmış görüntünüzden çabucak kurtulabilirsiniz. Organik olan domatesleri bulabilirseniz daha iyi sonuçlar elde edersiniz.Zamanla  daha nemli ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda yüzünüzdeki iltihaptan kurtulmanın bir yolu da yüzünüzü domates suyuyla ovmaktır.
Domates posası ve zeytin yağını karıştırarak kullanmak ise cilt tonunuzu daha düzgün bir hale getirmenize yardımcı olacaktır.

BAL: En iyi cilt nemlendiricisi baldır bana göre.  Mineraller ve diğer organik mikro elementler bakımından zengin olan bal, hücrenin yenilenmesini hızlandırır. Düzenli olarak kullanılan bal maskesi ile zamanla derin kırışıklarınızdan kurtulabilirsiniz.
Balı yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 20 dakika sonra ılık su ile durulayın. Ayrıca yaşlanma karşıtı olarak bal ve tarçını eşit miktarda kullanarak yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz.

ŞEKER:Şeker yüzünüzü nazikçe temizlemek için kullanabileceğiniz , her daim elinizin altında olan bir malzemedir. Yüzünüzü temizlerken aynı zamanda da besleyecektir. Cildinizi yumuşacık ve pürüzsüz bir hale getirmek için her zaman kullanabilirsiniz. Hem bu şekilde yüzünüzü ölü hücrelerden de arındırmış olursunuz.

ZEYTİNYAĞI: Yüzyıllardır cilt bakımı için kullanılan zeytin yağını bulmak çok kolay.  Ülkemiz adeta bir zeytin cenneti. Her ne kadar son zamanlarda zeytin ağaçlarımız kesilse  de, zamanla herkes kıymetini anlayacaktır. Neden siz de bahçenize bir zeytin ağacı dikerek buna katkıda bulunmuyorsunuz?

Zeytinyağı cildinizi genç ve sağlıklı tutmak için en etkili yöntemlerden biridir. Bir damla zeytinyağı çeşitli doğal ev yapımı güzellik ürünleriyle beraber kullanılabilir. Kırışıklık karşıtı bir etkiye sahiptir, nemlendirir ve cildinize kadifemsi bir yumuşaklık kazandırır. Cilde hiçbir zararı yoktur.

Paylaşım için teşekkürler :)

Yazar Hakkında

Üretmek; Zannediyorum bazı insanların hamurunda olan bir şey. Hani şu hep bir işle meşgul olan tipler var ya, hah ! tam da onlardan bahsediyorum. Kendimi bildim bileli, çamurdan oyuncak yapmayla başlayan hikayem de hep bir şeyler üretmek istemişimdir. Yahut içimden gelen bu duygusal baskılara karşı koyamamışımdır. İlham perilerim uçuşmaya başladı mı yüreğimde, çamur olsun ve yahut kalem ... hemen bir şeyler karalamaya çizmeye başlamışımdır. Okumayı, yazmayı, çizmeyi, bir şeyleri değiştirmeyi, dönüştürmeyi seviyorum. Ürettiklerim ile büyüyen serpilen ruhum bazen de tedavi edilen ruhum. İlham perilerim ise; beni etkileyen bir yağmur damlası ya da mühim bir mesele... adı her neyse bu blog yolculuğuna çıkmama sebeptir. Okumadan olmaz, okuyup da hayalini kurmamak, hayalleri bir bedene büründürmeden hiç olmaz. Benim hayallerimin bedenleri çizimlerim, karikatürlerim, satır aralarında gizlediğim naktalarım, virgüllerim ... Efendim;İnsanoğlu müthiş yeteneklerle, becerilerle donatılmıştır. İş kendini bulmakta ve yahut önce aramakta. Ben bloğuma başlarken kültür-sanat, sağlık güzellik, yazı, çizim diye başlasam da, bilin ki bu kendimi arayışımdandır. İlerleyen zamanlarda da kendimi bulacağımı ümit ediyorum. Bu nedenle Çokbilmiş Tıflıgül adıyla yazacağım Not: Tıflıgül : Gül tomurcuğu.

Bir Yorum Bırakın